دکوراسیون داخلی و بازسازی

گالری عکس از فرشهای جدید

 

گالری از سبکهای جدید فرش را می توانید از لیتک زیر دانلود نمایید:

لینک دانلود

پسورد:www.armisdecor.com


برچسب‌ها: گالری, عکس, فرش, جدید, مدرن
+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۱ساعت 15:40  توسط   | 

پارکت بخريم يا لمينت؟

پارکت در کنار سنگ و سراميک، از رايج‌ترين کف‌پوش‌هاي خانه ما ايراني‌ها است. شايد برايتان جالب باشد که بدانيد زادگاه اين کف‌پوش کشورهاي آلمان و سوئيس است و عده‌اي از مهندسان آلماني و سوئيسي در سال 1339، پارکت را به ايران وارد کردند...

در همان سال‌ها، به تعدادي از کارگران سنگ‌كار ايراني، چگونگي نصب آن آموخته شد. پارکت ابتدا به برخي از ساختمان‌هاي بزرگ کشوري بعد به خانه‌هاي اشرافي و کم‌کم به خانه مردم عادي ايران راه يافت. موزه سعدآباد، کاخ مرمر، کاخ گلستان، شرکت نفت آبادان و هتل رامسر، اولين مکان‌هايي بودند که براي پوشش کفشان از پارکت استفاده شد. بد نيست بدانيد که قدمت پارکت‌هاي موزه سعدآباد به 50 سال پيش، يعني يک سال پس از ورود پارکت به ايران برمي‌گردد!


اولين پارکت‌هايي که به ايران وارد شدند، 2سانتي‌متر عرض ، 10 سانتي‌متر طول و 1 سانتي‌متر ارتفاع داشتند اما امروزه با عرض 5 سانتي‌متر، طول 20 تا 30 سانتي‌متر و ارتفاع 2 سانتي‌متر در بازار ايران وجود دارند. البته پارکت‌هايي با ابعاد بزرگ‌تر، بيشتر براي سالن‌هاي آمفي تئاتر، بسکتبال يا واليبال استفاده مي‌شوند و پارکت‌هايي با ابعاد کوچک‌تر براي منزل‌هاي مسکوني. ناگفته نماند استفاده از پارکت‌هايي با ابعاد بزرگ در منازل مسکوني، به دليل زيبايي بيشتر کار، اين روزها رواج پيدا کرده است و ناخودآگاه از الگوهاي غربي تقليد مي‌کنيم چون اين روزها بيشتر خانه‌هاي اروپايي با پارکت‌هاي بزرگ‌تر فرش مي‌شوند. مهندسان طراحي داخلي معتقدند پارکت‌هايي با ابعاد بزرگ‌تر، خانه‌ها را بزرگ‌تر و دلبازتر نشان مي‌دهد.


روش نصب پارکت

اگر قصد استفاده از کف‌پوش پارکت را داريد، بهتر است بدانيد که براي اين كار بايد تمام لوازم خانه را جمع و جور کنيد و روي آنها را با نايلون بپوشانيد. چون پارکت کردن،‌ کمي ريخت و پاش دارد و ممکن است باعث گرد و خاک گرفتن وسايلتان بشود. پارکت کردن يک خانه 100 متري، حدود 4 روز زمان مي‌برد. براي اين کار، نصاب، ابتدا يک لايه چسب شيميايي روي سطح زمين مي‌ريزد و تکه چوب‌هاي خام را روي آن مي‌چسباند. بعد با دستگاه ساب، طي 3 مرحله، چوب‌ها را صيقل مي‌دهد که اين کار باعث پخش شدن گرده‌هاي چوب در فضا مي‌شود. بعد از ساب زدن، يک دست نيم پلي‌استر که مانند عسل، ضخيم و عسلي رنگ است، روي چوب‌ها ماليده مي‌شود. اين کار براي از بين نرفتن چوب‌ها در اثر پا خوردن انجام مي‌شود. بعد از نيم‌ پلي‌استر اول، کار بتونه‌کاري صورت مي‌گيرد تا درزي بين چوب‌ها باز نماند. دوباره يک ساب نرم روي چوب‌ها مي‌زنند تا تميز شوند و در نهايت،‌ نيم پلي‌استر نهايي را روي چوب‌ها مي‌مالند تا چوب‌ها رنگ و لعاب و براقي خاصي پيدا كنند. در آخر کار هم اگر فاصله‌اي بين پارکت‌ها تا ديوار باقي بماند، نصاب براي زيبايي کار، اين حاشيه‌هاي خالي را با قرنيزهاي 7 سانتي‌متري که از جنس خود چوب پارکت است، مي‌پوشاند و کارش را با تميز کردن پارکت‌ها به شما تحويل مي‌دهد. راستي، خيالتان از بابت بوي نيم‌ پلي‌استر يا همان لاک روي پارکت‌ها هم راحت باشد. چون اگر فقط يک روز در و پنجره‌هاي خانه‌تان را باز بگذاريد، بوي لاک کاملا از بين مي‌رود و شما بعد از برگشتن به خانه اصلا اذيت نخواهيد شد. 


بهداشت پارکت‌

براي تميز کردن پارکت‌ها، مي‌توانيد از يک دستمال نمدار يا تي خانگي که آبش کاملا گرفته شده است، استفاده کنيد. انواع شوينده‌هاي شيميايي براي تميز کردن پارکت‌ها اصلا مناسب نيستند. حواستان باشد اگر آبي روي پارکت ريخت، بلافاصله آن را خشک کنيد و دستمال خيلي خيس هم روي پارکت‌ها نکشيد چون رطوبت، قاتل پارکت است و مي‌تواند نيم پلي‌استر روي آن را سفيد و پوسته‌پوسته کند و چوب پارکت را به مرور زمان از بين ببرد!

سوسک‌ها و پارکت‌ها

ممکن است شنيده باشيد که پارکت، خانه سوسک و مورچه مي‌‌شود و به همين دليل کف‌پوش مناسبي براي منزل نيست اما اين يک باور کاملا غلط است و اصلا دليل منطقي‌اي پشت آن وجود ندارد. نيم پلي‌استري که طي دو مرحله روي پارکت کشيده مي‌شود، يک ماده شيميايي است که قاتل هر نوع حشره‌اي به حساب مي‌آيد. 

ممکن است به مرور زمان و در اثر پاخوردن بيش از اندازه، نيم پلي‌استر روي پارکت از بين برود و اين مساله باعث حشره زدن چوب‌هاي پارکت شود كه مي‌توانيد براي پيشگيري از اين مشکل، با توجه به ميزان رفت و آمدتان، هر 2 تا 5 سال يکبار، يک دست نيم پلي‌استر جديد روي پارکت‌تان بکشيد تا هم خيالتان از بابت حشرات راحت باشد و هم دوباره پارکت‌هايي نو و تر و تميز داشته باشيد. معمولا نيم پلي‌استر پارکت‌هاي مسير به سمت آشپزخانه، حمام و دستشويي، زودتر از بين مي‌روند و شما مي‌توانيد از نصاب بخواهيد فقط همان قسمت‌ها را برايتان ترميم کند.


لمينت چيست؟

لمينت، چوب‌هايي با عرض 5 تا 10 سانتي‌متر، طول 20 تا 30 سانتي‌متر و ارتفاع 5/0 سانتي‌متر است. در کنار چوب‌هاي لمينت، شيارهايي وجود دارد که اين شيارها باعث اتصال تکه‌هاي چوب به يکديگر مي‌شوند. يعني چوب‌هاي لمينت، مانند پازل در کنار همديگر قرار مي‌گيرند و با هم جور مي‌شوند. چوب‌هاي لمينت برخلاف چوب‌هاي پارکت، خام نيستند و هر تکه چوب، قبل از نصب، رنگ و لاک خورده است. براي نصب لمينت، فقط يک لايه اسفنج را روي سطح زمين مي‌چسبانند و تکه چوب‌ها را بدون استفاده از چسب، مانند پازل روي اين اسفنج، پهن مي‌کنند. به همين دليل تمام مراحل نصب آن، بيشتر از 2 تا 3 ساعت طول نمي‌کشد و کثيف‌کاري هم ندارد. مهم‌ترين مشکل لمينت اين است که چون تمام تکه‌ چوب‌هاي آن به يکديگر وصل هستند، اگر قسمتي از آن در اثر ريختن آب يا رطوبت، اصطلاحا طبله کند، تمام لمينت بلند مي‌شود و مجبور خواهيد بود تمام کف‌پوش منزل را عوض کنيد. در صورتي که پارکت اين مشکل را ندارد و همان‌طور که گفتيم، براي ترميم آن مي‌توان فقط قسمت آسيب‌ديده‌اش را بازسازي کرد. 

با اين حساب، به نظر مي‌رسد که براي منازل مسکوني، کف‌پوش پارکت بسيار بهتر و به صرفه‌تر از لمينت خواهد بود.


بهترين جنس پارکت

جنس چوب پارکت ممکن است گردو (قهوه‌اي مايل به سياه)، راش (چوبي با طرح شيار) يا بلوط باشد. ممتازترين و زيباترين نوع چوب پارکت، چوب بلوط است که رنگ طلايي‌اش مي‌تواند زيبايي خاصي به تمام خانه‌ها بدهد. اگر دوست داشته باشيد پارکت‌هايتان رنگي باشند، نصاب مي‌تواند در نيم پلي‌استر نهايي، مقداري پودر رنگ از جنس خود چوب بريزد و رنگ پارکت‌ها را به رنگ دلخواه شما دربياورد. قيمت هر مترمربع پارکت، از 20 هزار تومان به بالاست و هر مترمربع لمينت، از 18 هزارتومان به بالا و هر مترمربع نيم‌پلي‌استر هم از 5 هزارتومان به بالا مي‌توان يافت.

منبع: مجله سلامت

http://www.salamatiran.com


برچسب‌ها: لمینیت, پارکت, دکوراسیون
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 10:8  توسط   | 

چگونه با انتخاب پارکت خانه را بزرگ تر، روشن تر و زیباتر کنیم ؟

رنگ انتخابی شما برای پارکت می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد.

نگ پارکتی که انتخاب می‌کنید مطمئنا روی فضای داخلی تاثیرگذار است.
با آگاهی از این که رنگ، نور و فضا به هم وابسته‌اند، انتخاب سخت‌تر می‌شود. رنگ سقف و دیوارها تاثیر قابل توجهی روی احساس شما از محیط می‌گذارد. رنگ انتخابی می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد.
 1- یک اتاق با پارکت و دیوارهای روشن خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما اگر فقط از رنگ‌های روشن استفاده شود، خانه سرد و بی‌روح خواهد شد.
 
2- اگر دیوارهای اتاق تاریک اما پارکت و سقف روشن باشد، تاثیر خطوط افقی بیش‌تر می‌شود. به عبارت دیگر به خطوط افقی بیش‌تر توجه می‌شود.
 
3- در صورتی که پارکت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند، اتاق باریک‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد.
 
4- پارکت تیره با دیوارها و سقف روشن ،اتاق را پهن‌تر نشان می‌دهد.
 
5- یک اتاق با پارکت و سقف تیره و دیوارهای روشن ، پهن‌تر و پایین‌تر به نظر می‌رسد.
6- اگر سقف روشن اما دیوارها و پارکت تیره باشند، حس بودن در زیرزمین در فرد ایجاد می‌شود. چون نور فقط از بالا خواهد بود.
چطور رنگ پارکت را مناسب فضا و احساستان انتخاب کنید ؟!
 
1- پارکت بژ و کرم متمایل به زرد ، جاهای کم‌نور و تاریک را روشن‌تر و شادتر می‌کند و آرامش‌بخش است.
 
 
2- پارکت فندقی جزو رنگ‌های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می‌کند.
 
 
3- پارکت قهوه‌ای ، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.
 
 
4- پارکت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن می‌کند.
 
 
5- پارکت خاکستری تیره خنثی ، شیک و آرامش‌بخش است.
 
 
 منبع : hamshahrionline.ir
 
 
 

برچسب‌ها: پارکت, رنگ, دکوراسیون, منزل
+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 10:1  توسط   | 

مطالب بعدی

ان شا الله به زودی مجموعه ای از آرشیو عکسهای دکوراسیون ذاخلی اشپزخانه، اداری، اتاق کودک، اتاق خواب، حمام و ... بهمراه معرفی محصولات و تکنولوژیهای نوین دکوراتیو در این وبلاگ منتشر خواهد شد. همچنین سعی می شود ایده های جدید جهت بازسازی، کاهش مصرف انرژی بهمراه معرفی مصالح جدید ساخت و ساز در این وبلاگ منتشر گردد.
برچسب‌ها: آرشیو, دکوراتیو, مصالح, نوین, تکنولوژی
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:14  توسط   | 

گالری عکسهای دکوراسیون داخلی آشپزخانه و کابینت - مجموعه دوم

مجموعه دوم عکسهای زیبا و با شکوه از طراحی آشپزخانه و کابینت را می توانید از لینکهای زیر دانلود نمایید. پسورد کلیه فایلهای این وبلاگ www.armisdecor.com می باشد:

دانلود پارت پنجم

دانلود پارت چهارم

دانلود پارت سوم

دانلود پارت دوم

دانلود پارت اول


برچسب‌ها: عکس, کابینت, اشپزخانه, دکوراسیون, گالری
+ نوشته شده در  دوشنبه نهم مرداد ۱۳۹۱ساعت 2:0  توسط   | 

گالری عکسهای کابینت و دکوراسیون اشپزخانه - مجموعه اول

عکسهای زیر و کلی عکس دیگه از طراحی مدرن و حتی سنتی دکوراسیون آشپزخانه و کابینت را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید. سعی می شود به مرور زمان، عکسهای دیگر زیبا از دکوراسیون آشپزخانه و دیگر فضاهای منزل برای دانلود قرارداده شود:

 دانلود پارت اول

دانلود پارت دوم

 دانلود پارت سوم

دانلود پارت چهارم


برچسب‌ها: گالری, عکس, کابینت, دکوراسیون, اشپزخانه
+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 21:19  توسط   | 

عکس از طراحی اشپزخانه در فضایی جالب

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:33  توسط   | 

+ نوشته شده در  چهارشنبه چهارم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:30  توسط   | 

آشنایی با کفپوش های لمینیت

یکی از مهم ترین عوامل موثر در ارتقاء كیفیت دکوراسیون داخلی ، انتخاب و بكار گیری مصالح ساختمانی مناسب است .در این انتخاب طراح داخلی باید با آگاهی و شناختی كه از مشخصات فنی و كاربری مصالح مختلف دارد ، دست به انتخاب بهینه بزند. در بسیاری از موارد با توجه به تبلیغات شركت های مختلف عرضه كننده مصالح ساختمانی ، دسترسی واقعی به مشخصات و شاخص هایی برای مقایسه محصولات مختلف باهم برای مصرف كنندگان وجود ندارد.

كفپوش های لمینیت پاركت ، با در هم آمیختن كارایی با ظاهری چشم نواز و طراحی مد روز ، از مقبولیتی غیر قابل رقابت برخوردارند. این كفپوش ها راحتی و ایمنی را به همراه سطحی بادوام ، بهداشتی، زیبا و با قابلیت نظافت بسیار آسان دارا هستند و 
نسبت به تنوع فوق العاده و ظاهر جذاب خود ، اطمینان می بخشند!

مشخصات كفپوشهای لمینیت پاركت HDF  :
نوع اتصالات بكار رفته در پاركت موجب چفت شدن كامل درزها شده و در برابر نفوذ رطوبت ماندگاری و استقامت این كفپوش ها را تضمضن می کند.
استقامت بالا و مقاومت در برابر سائیدگی .
مقاومت در برابر فشار و ترک خوردگی .
مقاومت در برابر خاكستر و آتش سیگار .
نظافت و نگهداری آن بینهایت آسان است.
مناسب برای استفاده اقتصادی از سیستم گرمایش كف به خاطر مقاومت حرارتی پایین .
یكی از منحصر به فردترین ویژگی های كفپوش ها قابلیت انتقال پذیری این محصول است .
عدم رشد كپک و قارچ .
ضد حساسیت بوده و لكه ذرات خاک و یا بوها را در خود نگاه نمی دارد.
هنگام راه رفتن بر روی آن صدا ایجاد نمی شود.

شرایط انتخاب پاركت با توجه به استانداردهای جهانی دسته بندی كیفی :

1- استاندارد 1/21 AC مناسب برای اماكن كم تردد در منازل (مانند اتاق خواب یا مهمان خانه)

2- استاندارد 2/22 AC مناسب برای اماكن با تردد متوسط در منازل(مانند اتاق نشیمن،غذاخوری،راهروهای داخلی)

3- استاندارد 3/23 AC مناسب برای اماكن پر تردد در منازل(مانندراهروهای ورودی یا آشپزخانه)

4- استاندارد 3/31 AC مناسب برای اماكن كم تردد تجاری (ماننداتاق هتلها ، اتاق های كنفرانس یا دفاتر كاركوچک)

5- استاندارد 4/32 AC مناسب برای اماكن تجاری با تردد متوسط(مانند كودكستان ها ، ادارات ، سالن های انتظار ، بوتیك ها)

6- استاندارد 5/33 AC مناسب برای اماكن پرتردد تجاری (مانند راهروها ،مجتمع های بزرگ تجاری و كلاس های درس)

منبع: معماری نیوز + دلتا


 


برچسب‌ها: لمینیت, کفپوش, دکوراسیون
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:10  توسط   | 

تغییر دکوراسیون با استنسیل‌های مناطق استوایی

همشهری آنلاین- ندا شریف:
با استفاده از استنسیل‌ و کشیدن شکل‌های استوایی روی وسایل کهنه، تغییر دکوراسیون دهید و حس بودن در جزایر را به خانه خود آورید.


استنسیل‌ها الگو و اشکالی جالب‌ و روشی مفید برای ایجاد طرح بر روی وسایل قدیمی هستند. به راحتی با این روش از وسایل مجدد استفاده کرده، با دکوراسیون جدید خود برای میهمانی آماده شوید.

1- صندلی فلزی یا چوبی ساده را با استنسیل شکوفه‌های درشت تغییر دهید. از رنگ قرمز لاتکس برای رنگ کردن داخل استنسیل استفاده کنید. با قلم‌مو یا فوم مخصوص جاهای خالی را با حالت ضربه زدن پر کنید. بعد از خشک شدن برای محافظت از طرح ایجاد شده، روی آن دو بار پلی‌اورتان اسپری کنید.

2- نمای کمدها را با طرح برگ‌های پهن استوایی تغییر دهید. یک بوم بزرگ نقاشی، استنسیل برگ پهن و سه رنگ سبز تهیه نمایید. ابتدا یکی از رنگ‌ها را استفاده کنید و بعد از خشک شدن، ورق استنسیل را روی لبه برگ قبلی گذاشته به ترتیب از رنگ دوم و بعد از خشک شدن از رنگ سوم استفاده نمایید. بوم را به در کمد پیچ و دستگیره‌ها را رنگ کنید.

نکته: برای تمیزتر درآمدن کار، می‌توانید طرح را اول روی یک تخته ساده امتحان کنید. سعی کنید لبه برگ‌ها روی هم قرار بگیرند تا حالت جنگل‌های استوایی را تداعی کنند.

3- وسایل چوبی ساده داخل انباری مانند این جاگلدانی را با رنگ کردن تغییر دهید. پایه‌ها را با استفاده از رنگ لاتکس خردلی کنید و برای لبه‌ها از غلطک و رنگ روشن‌تر استفاده نمایید. سپس دور کار را حاشیه بزنید.

- میزساده قدیمی را برای ورود میهمان‌ها آماده کنید. ابتدا آن را با رنگ لاتکس سفید کنید. با روش استنسیل، طرح آناناس را روی آن پیاده کنید. بهتر است از الگوی پشت چسب‌دار استفاده کنید. از نظر گرافیکی طرح را تا لبه میز ادامه دهید. میز را دوباره رنگ کنید ولی این بار نارنجی. با برداشتن برچسب، شکل آناناس به خوبی خود را روی میز نشان می‌دهد.

5- پارتیشن فلزی را ابتدا سفید کنید. برچسب‌های بزرگ دایره‌ای را روی پارتیشن بچسبانید. بقیه قسمت‌ها را این بار قرمز هندوانه‌ای کنید. بگذارید رنگ کاملا خشک شود سپس برچسب‌ها را بکنید.

نکته: برای سریع و یک دست شدن کار روی سطوح بزرگ مانند دیوار، مبلمان و پارچه؛ از غلطک رنگ استفاده کنید. استنسیل چسبی را روی سطح مورد نظر بچسبانید و روی آن را راحت غلطک بزنید.

نکته: در مورد کار بر روی سطوح کوچک مانند کارت‌پستال، تی‌شرت یا کارهای هنری می‌توانید از اسپری استفاده کنید. برای جلوگیری از پاشیدن رنگ به اطراف، دور کار را با چسب بپوشانید.

نکته: در مورد استنسیل‌های کوچک، بهتر است از قلم موی مخصوص استفاده کنید.

 


برچسب‌ها: استنسیل‌, استوایی, دکوراسیون, رنگ
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:55  توسط   | 

چطور از دیوارهای آجری در دکوراسیون استفاده کنیم؟

همشهری آنلاین- ندا شریف: اختصاص یک دیوار آجری با بافت خاص خود عمق و حس گرمی به فضا می‌دهد. از این نوع دکوراسیون می‌توان به خصوص در خانه یا آپارتمان‌های داخل شهر استفاده و طرح های جالبی با آن پیاده کرد.


نظر طراحان و افراد در مورد نحوه استفاده از این دیوار متفاوت است. بعضی مایلند آن را رنگ دلخواه و خاصی زده، عده‌ای دوست دارند اشیاء دکوری از آن آویزان کنند و بعضی آن را به عنوان طاقچه مورد استفاده قرار دهند.

دیوار آجری را رنگ کنید

یکی از روش‌های معمول در دکوراسیون دیوارهای آجری، رنگ کردن آن‌هاست. بسیاری از طراحان به جای ساده نگه داشتن آن‌ها، ترجیح می‌دهند آن را رنگ خاصی کنند که با طرح اتاق هماهنگ باشد. بعضی مایلند هم رنگ بقیه دیوارها باشد و آن‌ها که اهل ریسک بیش‌تر هستند دوست دارند متضاد با سایر چیزها بوده تا بیش‌تر به چشم آید.

بعضی‌ها ترجیح می‌دهند با کشیدن تصویر خاصی روی این دیوارها از این ایده در اتاق خواب بچه‌ها استفاده کنند.

وسایل تزیینی روی آن آویزان کنید

یکی از روش‌های ساده در دکوراسیون، تزیین دیوارهای آجری ساده است.

فقط کافیست برای نصب به جای میخ از پیچ استفاده کنید و روی آن آینه، کارهای هنری، صنایع دستی و قاب‌عکس آویزان کنید.

همچنین می‌توانید با زدن چند طبقه، جایی برای قاب‌عکس‌ها یا شمع‌ها داشته باشید و این قسمت از خانه را مورد توجه قرار داده و بافت خاصی به اتاق دهید.


به صورت طاقچه از آن استفاده کنید

 

استفاده دیگر از آجرها در دکوراسیون به کار بردن آن‌ها به شکل طاقچه به خصوص در بالای شومینه است. در صورت نداشتن شومینه از آن به عنوان طاقچه برای نشان دادن موارد خاص استفاده کنید.

در صورتی که دکوراسیون شما جدید یا مدرن است بهتر است از طاقچه‌ای چوبی و در صورتی که سبک سنتی دارد، از آجر یا سنگ استفاده کنید.


برچسب‌ها: دکوراسیون, آجر, شومینه, طاقچه, سنگ, رنگ
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:52  توسط   | 

آشنایی با چیدمان اتاق‌نشیمن کوچک

 همشهری آنلاین- ندا شریف: اتاق‌نشیمن همان‌طور که از اسمش پیداست، یکی از مهم‌ترین اتاق‌های خانه است که بیش‌ترین ساعات بیداری در آن گذرانده می‌شود.

از آن جا که معمولا از اتاق‌‌نشیمن چندین استفاده می‌شود یا به عبارتی این اتاق چندمنظوره است، پس باید مجهز و دارای مبلمان کافی برای تمام اعضاء خانواده باشد. در مورد خانه‌های ویلایی با اتاق‌های‌نشیمن بزرگ مشکلی وجود ندارد. اما اگر در یک آپارتمان کوچک زندگی می‌کنید، وضع فرق می‌کند. راه‌های مختلفی برای بزرگ‌تر به نظر رسیدن این نوع آپارتمان‌ها وجود دارد:

1- رنگ مناسب را انتخاب کنید. انتخاب رنگ صحیح یک اتاق را دراماتیک نشان می‌دهد.

برای فضاهای کوچک از رنگ‌های سرد مانند سبز، آبی و یا طوسی روشن استفاده کنید. طوسی؛ رنگ خنثی و بسیار مناسبی برای اتاق‌نشیمن است و به هر رنگی می‌آید.

سقف را یک درجه روشن‌تر از دیوارها کنید تا اتاق بلندتر و با روح‌تر شود.

 2- پرده‌ها را نزدیک سقف آویزان کنید. آن‌ها را 15-10 سانتی‌متر بالاتر از پنجره نصب کنید. سعی کنید پرده‌ها تا نزدیک زمین برسد تا اتاق بلندتربه نظر آید.

- در انتخاب مبلمان دقت و آن‌ها را درست انتخاب کنید. سعی کنید مبلمان نیم‌ست و کوچک‌تر باشد.

ترکیبی از یک مبل دو یا سه‌نفره با یک مبل تکنفره بزرگ مناسب است.

سعی کنید دو تا مبل را روبه‌رو هم گذاشته، بین آن‌ها میز را قرار دهید.

مبل‌ها و صندلی‌های بدون دسته انتخاب کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. 

مطمئن شوید که تعداد مبل‌ها خیلی زیاد نیست. چون هرچه تعداد مبل و صندلی‌ بیش‌تر باشد، اتاق‌نشیمن کوچک درهم بر هم و شلوغ به نظر می‌رسد.

4- از مبلمان چندمنظوره استفاده کنید. مبلمانی که کاربرد مختلفی داشته باشد. 

از میزهای دارای جا می‌توان برای قرار دادن چیزهایی مانند DVD، وسایل پذیرایی و غیره استفاده کرد. 

با نصب چند طبقه، مشکل کتابخانه شما برطرف شده، می‌توانید از آن‌ها برای قرار دادن اشیاء دکوری نیز استفاده کنید.

5- یک قسمت را که بیش‌ترین دید را داشته و در بهترین زاویه قرار دارد را برای وسایل دکوری در نظر بگیرید. به این ترتیب فضا دارای سبک خاصی شده، از درهم برهمی آن جلوگیری می‌شود. 

یک اثر هنری بزرگ بهتر از چند تا است که باعث شلوغی جاهای کوچک می‌شود.

6- از آینه استفاده کنید. آینه‌ها نور را منعکس و فضا را باز نشان می‌دهند. یک آینه بزرگ را نزدیک مبل یا روبه‌روی پنجره بگذارید تا نور را جذب و منعکس کند. می‌توانید برای تاثیر بیش‌تر به جای یک آینه بزرگ از چند آینه کوچک استفاده کنید.

 

 


برچسب‌ها: اتاق, کوچک, دکوراسیون, نکته, پرده
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:42  توسط   | 

آشنایی با پوشش سلولزی پتینه

همشهری آنلاین: پتینه نوعی پوشش سلولزی زیبا و در عین حال اقتصادی است.

تاریخچه پوشش‌های سلولزی:

پوشش‌های سلولزی توسط ژاپنی‌ها ابداع و استفاده می‌شده است. یعنی مردم ژاپن به علت سرمای زیاد منطقه ژاپن از این پوشش به عنوان عایقی در برابر سرما استفاده می‌کردند و سبوس برنج را بعد از کوبیدن با چسب ترکیب نموده و به صورت لایه‌ای روی درها می‌مالیدند.

بعدها این پوشش شکل کامل‌تری گرفت و در اروپا استفاده شد و به جای سبوس و ساقه برنج از مواد دیگری استفاده شد. یعنی ماده اولیه سلولز بود و افزودنی‌های فراوانی به آن اضافه شد که تنوع این محصول را بسیار زیاد نمود و کم‌کم به صورت یک پوشش شناخته شده در آمد که در تمام دنیا کاربرد دارد. 

برخی ویژگی‌های مهم پوشش سلولزی پتینه:

• قابلیت ترمیم
• قابلیت اجرا روی سطوح مختلف
• قابلیت طراحی در اشکال مختلف
• تنوع نامحدود رنگی
• عایق حرارت
• عایق برودت
• عایق صوت
• عایق رطوبت
• کاهش قابل توجه مصرف انرژی
• کاهش بازتاب نور
• کاهش رفلکس صدا
• مقاومت در برابر آتش
• مقاومت در برابر ضربه
• عدم ترک‌خوردگی
• خاصیت آنتی‌استاتیک (گرد و غبار و مولکول‌های سوخته در هوا را به خود جذب نمی‌کند).
• سرعت اجرایی بالا
• نداشتن بو و مواد فرار
• طول عمر بالا
• صرفه اقتصادی
• قابلیت شستشو

از جمله ویژگی‌های پوشش سلولزی هستند.

قابلیت اجرا در همه مکان‌ها:

با توجه به مشخصات فوق، پتینه دارای کیفیت، زیبایی و کاملا اقتصادی است. می‌توان از آن به عنوان پوشش دیوارها و سقف‌های ساختمان‌های مسکونی، هتل‌ها، اماکن عمومی، رستوران‌ها، بیمارستان‌ها، استودیوهای ضبط صدا و تصویر، دکورهای سینمایی، سالن‌های سینما، فروشگاه‌ها، ورزشگاه‌ها، ادارات و غیره استفاده نمود.

مشخصات فنی پتینه:

پوشش سلولزی قابلیت اجرا بر روی کلیه سطوح را داراست. این پوشش بیش‌تر مورد توجه انبوه سازان قرار دارد که به منظور صرفه‌جویی‌های مالی و زمانی بعد از اجرای گچ و خاک اقدام به اجرای پوشش‌های سلولزی پتینه می‌نمایند. به عبارت دیگر پوشش سلولزی پتینه بر روی هر سطحی (گچ، رنگ، چوب و غیره) البته با توجه به دستورالعمل قابل اجرا است.

از پوشش‌های سلولزی پتینه می‌توان جهت امور دکوراتوری در فضاهای مختلف نیز استفاده کرد. یعنی علاوه بر داشتن خاصیت و ویژگی مهم عایق بودن می‌تواند برای زیباسازی در تزئینات داخلی و دکورهای گوناگون مورد استفاده قرار گیرد.

این پوشش به دلیل بهره‌مندی از طیف بالای رنگی و امکان اجرای آن به صورت طرح‌های مختلف (مانند اشکال هندسی و اشکال طبیعی گل، درخت و ...) می‌تواند در فضاهای آموزشی مانند مهد کودک، مدارس و دانشگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و ضمن ایجاد فضایی آرامش‌بخش، محیطی زیبا و جذاب را بوجود آورد.

از این پوشش همچنین می‌توان داخل سالن‌های پذیرایی، سالن‌های سینما و اماکن عمومی پر رفت و آمد مانند سالن مترو، ترمینال‌ها و فرودگاه‌ها استفاده کرد.

این مواد به دلیل برخورداری از مواد اولیه کاملا طبیعی می‌تواند در فضاهای بهداشتی و درمانی مانند بیمارستان‌ها نیز مورد استفاده قرار گیرد و ضمن روحیه‌بخشی به بیماران، محیطی کاملا بهداشتی و آرام را (به دلیل رفلکس پایین صدا) بوجود آورد.

 

تولید پوشش‌های سلولزی تمام الیاف با استانداردهای بین‌المللی از جمله اهداف آتی شرکت‌های سازنده است.


برچسب‌ها: پتینه, پوشش, دکوراسیون, نقاشی
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:35  توسط   | 

آشنایی با رنگ‌های خنثی در دکوراسیون

همشهری آنلاین- ندا شریف: 
بیشتر افراد هنگام دکوراسیون رنگ‌های خنثی را به دلیل انعطاف‌پذیر بودن آن‌ها به سایر رنگ‌ها ترجیح می‌دهند. دیوارهای خنثی مانند بوم نقاشی می‌مانند که می‌توانید اطراف آن را با رنگ‌ها و وسایل دلخواه تزیین کنید. 

رنگ‌های خنثی تصویر واضحی به جا می‌‌گذارند و هنگام فروش خانه طرفداران بیش‌تری دارند.

ترکیب آبی و خاکستری روشن

یکی از رنگ‌های خنثی‌ای که می‌توانید در خانه از آن استفاده کنید، ترکیب آبی و خاکستری روشن است. 

این رنگ یادآور آسمان آبی است. می‌توان آن را جزو رنگ‌های سرد خنثی به حساب آورد. در صورتی که سایر قسمت‌های خانه به رنگ گرم باشد، ممکن است با آن همخوانی نداشته باشد. اما به کار بردن بسیاری از رنگ‌های تند به آن می‌آید و با آن جلوه می‌کند. 

خانه خود را با این رنگ و رنگ‌های تند نارنجی و قرمز در قالب وسایلی چون قاب‌عکس، گلدان‌ و کوسن‌های مختلف پرجلوه و غنی نشان دهید.


بژ

رنگ بژ طیف‌های مختلفی دارد. بعضی کم رنگ و بعضی پررنگ آن را می‌پسندند. از جمله ویژگی‌های رنگ بژ آن است که با هر نوع دکوری از قدیمی گرفته تا جدید و مدرن می‌آید و آرامش‌بخش است.

سبز زیتونی

سبز زیتونی روشن جزو رنگ‌های نرم و خنثی است. از این رنگ می‌توان هم در اتاق پذیرایی و هم در اتاق‌خواب استفاده کرد. این رنگ با دکوراسیون قدیمی ولی شیک یا سبک‌های رومانتیک بسیار می‌آید.

کرم

کرم برای بزرگ‌تر و روشن‌تر جلوه دادن یک اتاق بسیار مناسب است. این رنگ گرم ولی خنثی با هر نوع دکور و سبکی همخوانی دارد. برای جاهای کوچک بسیار مناسب و آن را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. 

در هنگام خرید خانه بسیاری این رنگ را ترجیح می‌دهند بنابر این خانه‌هایی با این رنگ زودتر فروش می‌‌رود.


برچسب‌ها: دکوراسیون, رنگ, نقاشی, دیوار
+ نوشته شده در  سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 0:31  توسط   | 

عکسهایی از دکوراسیون اتاق خواب مدرن

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:15  توسط   | 

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:13  توسط   | 

عکسهایی از طراحی دکوراسیون داخلی مدرن

+ نوشته شده در  دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ساعت 1:10  توسط   | 

تزیین دکوراسیون داخلی ساختمان با آینه های ذوب شده

تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که با استفاده از شیشه و آینه های ذوب شده می توانید طرح های فانتزی و جذابی را برای تزیین دیوار، کف ساختمان، میز، صندلی و سایر محصولات مشابه این در داخل منزل خود به کار گیرید.

یکی از دانشجویان رشته طراحی دانشگاه کالیفرنیا اقدام به ذوب کردن انواع آینه های زاید و شکسته کرده و سپس با ایجاد طرح های متفاوت کلاسیک در این شیشه های ذوب شده توانسته دکوراسیون جذاب و منحصر به فردی را به فضای داخلی ساختمان انتقا ل دهد.

همچنین این آینه های ذوب شده در انعکاس نور و روشنایی در فضای داخلی ساختمان نقش عمده ای را ایفا می کنند که نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

 

 

 

منبع: سایت خبری / تحلیلی معماری نیوز

 http://memarinews.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


برچسب‌ها: دکوراسیون, اینه, داخلی, تزیین, نور
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:46  توسط   | 

عکس از دکوراسیون حمام های بسیار شیک

+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 23:33  توسط   | 

چطور با دکوراسیون انرژی مثبت جذب کنیم؟


 همشهری آنلاین- ندا شریف:
شبدر چهار برگ، رنگین‌کمان، پینه‌دوز، نعل اسب اشیایی هستند که به اعتقاد بسیاری از افراد، نماد خوش‌شانسی و انرژی مثبتند.

گفته می‌شود بهترین روش کسب انرژی مثبت در دکوراسیون، روش قدیمی چینی‌ها یعنیفنگ‌شویی است.

افزایش رفاه و خوش‌شانسی با افزایش جریان "چی" یا انرژی در خانه یا محل کار در چند دهه گذشته باعث شده افراد بسیاری در خارج از چین به فنگ‌شویی علاقه‌مند شوند و این فلسفه در طراحی تا جایی پیش رود که در این رابطه بسیاری با مشاوران فنگ‌شویی مشورت کنند.

این انرژی به روش‌های مختلف قابل دریافت است:

- رنگ قرمز:

رنگ قرمز 
محرک، پرانرژی و دارای ارتعاش، توجه خیلی‌ها را به خود جلب می‌کند

از نظر چینی‌ها، قرمز رنگ خوش‌شانسی است. از نظر فنگ‌شویی با زدن رنگ قرمز به در، موفقیت و کامیابی را به خانه خود دعوت می‌کنید. همچنین همین تاثیر را می‌توانید با یک طرح دارای رنگ‌های قرمز، صورتی و زرشکی به دست آورید.


-
عنصر آب:

از نظر طرفداران فنگ‌شویی، عنصر آب نشان‌دهنده ثروت است. بر همین اساس، دکوراتورهای فنگ‌شویی پیشنهاد می‌کنند که عنصر آب را برای جذب پول در جاهای مختلف خانه قرار دهید

این کار را می‌توان با قرار دادن آکواریوم، ظرف‌های شیشه‌ای محتوی آب، آبنماهای کوچک یا حتی آینه برای انعکاس آب انجام داد

با آینه می‌توان با هدایت هر نوع انرژی منفی احتمال خوش‌شانسی را افزایش داد

می‌توانید از رنگ‌های سبز و آبی یا به عبارتی رنگ‌های سرد به عنوان نماد آب نیز در دکوراسیون خانه استفاده کنید.

- افسون حیوانات:

بعضی چینی‌ها معتقدند تصویر بعضی حیوانات باعث کسب موفقیت می‌شود. سعی کنید بعضی از این تصاویر را در طرح دکوراسیون خود به عنوان مجسمه سفالی کوچک، یک اثر هنری، یک قطعه از مبلمان یا مثلا طرح فرش داشته باشید.

نشانه‌های شانس در فنگ‌شویی عبارتند از تصویر اژدها، ببر، اسب، لاک‌پشت و فیل.

برای کسانی که به دنبال رفاه و ثروت هستند ماهی سمبل فرخنده‌ای است.

- بامبو:

بامبو در فرهنگ چینی قدمت و جایگاه خاصی دارد و قدرت را می‌رساند. استفاده از چند شاخه بامبو در دکوراسیون منبع انرژی مثبت خواهد بود.

این گیاه چندمنظوره در هر اتاقی که نور غیرمستقیم داشته باشد، رشد می‌کند.

نگه داشتن بامبو داخل آب مراقبت خاصی نمی‌خواهد و می‌توان آن را بیش از یک سال نگه‌داری کرد.


برچسب‌ها: دکوراسیون, فنگ, بازسازی, طراحی, اتاق
+ نوشته شده در  یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ساعت 18:0  توسط   |